Haber

Kasımpaşalı Mickael Tirpan sarsıntı anını söyledi! Selçuk İnan ayrıntısı…

Kahramanmaraş merkezli arka arda yaşanmış olan 2 büyük zelzele derin acılara niçin olurken Mükemmel Lig maçı için Hatay’a giden Kasımpaşa facianın eşiğinden döndü.Kahramanmaraş merkezli arka arda yaşanmış olan 2 büyük zelzele derin acılara niçin olurken Mükemmel Lig maçı için Hatay’a giden Kasımpaşa facianın eşiğinden döndü.

Depremden en oldukca etkilenen kulüplerden Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK ligden çekilme sonucu alırken lig maçı için Hatay’a giden Kasımpaşa’nın Teknik Yönetici Selçuk İnan’ın ihtarının akabinde zelzeleden kurtuldukları ortaya çıktı. 

Depremde yıkıntı yığını haline gelen Grand Boğaziçi Otel’i Selçuk İnan’ın isteğiyle değiştiren Kasımpaşa’da Belçikalı futbolcu Mickaël Tirpan sarsıntı anında yaşananları birinci sefer söyledi.

‘Hepimiz kaos içindeydi’

Korkulu bir sarsıntıyla uyandıklarını ve büyük dehşet yaşadıklarını söyleyen Tirpan, “Derin uykudaydım, uyanınca ne işe yaradığını anlamadım. Birden sesler çıkmaya başladı. Ekip dostlarımla bir arada birinci evvel dışarıya koştuk. Dışarıda tehlikesiz bir yerde durduk. Hepimiz sağlam mı ve dışarıda mı diye baktık. Müthiş bir andı. Yaşadığım anı sözlerle anlatamıyorum. O denli bir duyguyu anlatmak kolay değil. Her insanın odası ve ortalık karıştı. Bayağı bir sallandık, hepimiz kaos içindeydi. Dolaplar düştü. Kadro arkadaşlarımdan birisi dolabın altında kalmıştı. Dolapların ortasından bir formda çıkmaya çalıştık. Hocamız kadroda her insanın sıhhatli bir halde çıktığını gördükten sonrasında ailesinin nerede bulunduğunu merak etti. Ailesi de orada yaşıyordu.” sözlerini kullandı.

‘Hocamınızın ihtarını sonradan duyduk’

Otel değişikliği sebebiyle hayatta kaldıklarına dikkat çeken Belçikalı oyuncu, “Yazın İstanbul’da ufak çaplı bir sarsıntı olmuştu lakin bunun suretiyle değildi doğal olarak ki. Çoğumuz acele bir formda dışarıya çıkmaya çalıştık. Yolda kimi gördüysek çabucak dışarıya çıkardık. Hatayspor’a karşı oynarken daha evvel öteki otelde kalıyorduk. Hocamızın, “Başka otele gidelim” söylediğini sonradan duyduk. Bu otelde kaldığımıza Tanrı’a şükredelim. Çöken binaları görüyorsunuz, bizi Tanrı korumuş diyelim. Kimsenin yaralanmadığını gördükten sonrasında Tanrı’a şükrettik. Fakat doğal olarak ki hepimizin aklı vefat eden insanlarda. Başları sağ olsun. Konutunu kaybeden insanlara Tanrı sabır versin. Beşerler gene rahatlık içinde olsun diye ne yapabilirsek yardım edelim.” dedi.

(Özgürlük)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu