Haber

TFF’den ertelenen maçlarla ilgili izahat

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), liglerde ertelenen maçlarla ilgili izahat yapmış oldu.

TFF’den meydana getirilen açıklamada, “6 Şubat Pazartesi günü, Spor Toto Üstün Lig’de oynanması ihtiyaç duyulan Ümraniyespor-Adana Demirspor, Fenerbahçe-Konyaspor, Giresunspor-Kayserispor karşılaşmaları ile tıpkı tarihte Spor Toto 1. Lig’de oynanması ihtiyaç duyulan Eyüpspor-Bodrumspor karşılaşmasının yaşanmış olan zelzele felaketi sebebiyle ertelenmesine karar verilmiştir. Ertelenen bu karşılaşmaların oynanacağı tarihte futbolcu uygunluğu açısından Futbol Karşı karşıya gelme Talimatı’nın 18. unsuru kararları geçerlidir.

(1) Erteleme karşılaşmalarına, bir tek ertelenen karşılaşmanın oynanması ihtiyaç duyulan tarihte kulüplerde tescilli olan futbolcular katılabilir.

(2) Ertelenen karşılaşmanın oynanması ihtiyaç duyulan tarihte cezalı ya da yönetimsel önlemli olup da, erteleme karşılaşmasının oynanacağı tarihte cezası infaz edilmiş olan bireyler, erteleme karşılaşmasına katılabilirler.

(3) Ertelenen karşılaşmanın, oynanması ihtiyaç duyulan tarihte karşılaşmaya katılmaya hakkı olan şahıslar, erteleme karşılaşması tarihinde cezalı ya da yönetimsel önlemli ise erteleme karşılaşmasına katılamazlar.

Bununla beraber 8 Şubat Çarşamba günü oynanması ihtiyaç duyulan TFF 2. Lig’in 24. hafta karşılaşmaları ile Spor Toto Görkemli Lig ve Spor Toto 1. Lig’in 24. haftaları ve TFF 3. Lig’in 22. haftası da dahil olmak suretiyle ustalaşmış liglere ilişkin fikstürün yine düzenlenmesi sebebiyle bu karşılaşmaların erteleme karşılaşması kapsamında olmadığı ve futbolcu uygunluğu açısından Futbol Karşı karşıya gelme Talimatı’nın 18. unsuru kararlarının uygulanmayacağı mevzusunda data ve gereğini rica ederiz” denildi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu