Haber

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Hatayspor’a hususi formül!

Türkiye Futbol Federasyonu, Cumhuriyet tarihinin en büyük afeti sebebiyle futbol liglerinin takvimini revize etti. TFF, Cumhurbaşkanı’nın ‘Ulusal Yas’ duyuru ettiğini hatırlatarak, 7-13 Şubat aralığındaki tüm ustalaşmış ve amatör müsabakaları iptal etti.

Yedi gün ileri alındı

Yeni takvimin ayrıntıları ise şu halde aktarıldı: 10-11-12-13 Şubat’taki Mükemmel Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’deki maçlar, 17- 18-19-20 Şubat’ta oynanacak. Sonraki haftalar buna nazaran planlanacak.

3 erteleme maçı 21-23 Şubat’a

23. haftada ertelenen Ümraniyespor-Adana Demirspor, Giresunspor-Kayserispor ve Fenerbahçe-Konyaspor maçları 21-22- 23 Şubat’ta oynanacak. 1. Lig’deki Eyüpspor-Bodrumspor çabası 7-8-9 Mart’ta yapılacak. Grupların 27. hafta maçları yeniden düzenlenecek.

Fikstürler gene yapılacak

2. Lig’de bugünün maçları ise 1 Mart’a sarkıtıldı. Tüm bu değişimler sebebiyle liglerde takvimler yeniden elden geçirilecek.

Tüm temenniler Volkan Demirel’e

Depreme Hatay’da yakalanan teknik yönetici Volkan Demirel, toplumsal medyadan gözyaşları içinde yapmış olduğu yardım talebiyle bölgedeki durum açısından farkındalık yaratılmasında başrol oynamıştı. Genç teknik adam ailecek İstanbul’a dönmek yerine Hatay’da kaldı. Yardımları organize ederken ekibi daHatayspor tesislerinde bir ortaya topladı. Daima yardım davetlerini yineleyen Volkan Demirel önderliğinde Hatayspor oyuncuları ve teknik takımın Adana’ya geçmeleri sağlandı. Bordo-Beyazlılar, Adana’dan kalkan hususi uçakla ailelerine ulaşırken, Volkan Demirel yardım tertibine devam etti.

Büyük çaba verdi

Soma’da seneler evvel yaşanmış olan maden faciasında futbol dünyasını harekete geçirip madenci ailelerine büyük dayanaklarda bulunan Demirel, bu kere de sarsıntı felaketinde gönülleri bir kere daha fethetti.

Christian Atsu tedavi altında

Depremde yıkıntı altında kalan Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu, bulunmuş olduğu yerden canlı olarak çıkarıldı. Hatay’da ikamet etmiş olduğu konutta zelzeleye yakalanan dünyaca meşhur oyuncu, konuttan çıkmaya çalışırken yıkıntı altında kalmıştı. Uzun devam eden arama kurtarma çalışmalarının akabinde canlı olarak erişilen oyuncunun enkazdan yaralı olarak çıkarıldığı ve hastaneye götürülmüş olduğu söz edildi. Tedavisi devam eden Atsu’yla ilgili Hatayspor oyuncunun ailesine bilgilendirmeler yapıyor.

Dualar Taner Savut için

Hataysporlu futbolcu Christian Atsu’yla Hatay’da yıkılan birebir binada yıkıntı altında kalan kulübün İzmirli sportif yöneticisi Taner Savut’tan haber umut ediliyor. İzmirspor’da ustalaşmış olup akabinde Fenerbahçe’nin yolunu tutan 49 yaşındaki Savut, birçok kulüpte futbolcu olarak forma giydikten sonrasında Ege’de Manisa Futbol Kulübü’nde 2 değişik periyotta sportif yöneticilik yapmış oldu. Manisa FK’da geçen dönem çalıştıktan sonrasında dönem başlangıcında Hatayspor’la anlaşan Savut’un hala yıkıntı altında olduğu açıklandı. Evli ve 1 kız babası Taner Savut’un Manisa’da yaşayan ailesi de umutla gelecek haberi bekliyor. Savut ve tıpkı binada yıkıntı altında kalanlar için arama kurtarma emekleri devam ediyor.

HATAYSPOR’A ÖZEL FORMÜL

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel ve eski futbolcu Gökhan Zan’ın yardım davetleri Hatay’daki şartları özetler durumdaydı. Afetten en fazla etkilenen kentte yaşamın olağanlaşması uzunca bir zaman alacak suretiyle. Koşullar, Hatayspor’un yarışmacı olarak Üstün Lig’e devam etmesini çok da fazla mümkün kılmıyor. TFF ise yaşanmış olan harikulâde durum sebebiyle Hatayspor ve diğer mağdur kulüplere tahliller üretiyor.

RİVA, SAKARYA, KOCAELİ

İlk formül Hatayspor’un dönem sonuna kadar Riva Tesisleri’ne yerleşmesi. Maçlar için Sakarya ve Kocaeli başta olmak suretiyle birkaç lokasyon masada. Federasyon, Yeni Malatyaspor ve alt liglerdeki diğeri kulüpler için de tüm kaynaklarını seferber etmeyi planlıyor.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu