Haber

Valencia’dan afetzedelere takviye: Türkiye için yakarma et

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 vilayetimizde büyük yıkımları bununla beraber getiren sarsıntı faciasının akabinde yardım kampanyaları başladı. Futbol dünyası da yardım kampanyalarında ön saflarda yer aldı.

VALENCIA’DAN DEPREMZEDELERE DESTEK

İspanyol grup Valencia La Liga’nın 21. haftasında Athletic Bilbao ile karşı karşıya geldi. Gayretin 17. dakikasında Castillejo ile gol kabul eden Valencialı futbolcular, kenara gelmiş olarak beyaz bir forma açtı. Formanın üstünde “Türkiye için yakarma et” sözleri yer aldı.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

Ek olarak İspanyol kulüp, meydana gelen sarsıntılardan etkilenen Türkiye ve Suriye için yardım kampanyası başlattı.

TFF LİGDEN ÇEKİLMELERİ KABUL ETTİ

TFF, Üstün Lig’de uğraş eden Hatayspor ile Gaziantep FK’nın yanısıra Birinci Lig’den Yeni Malatyaspor ve Adanaspor, TFF İkinci Lig’den Adıyaman FK, TFF Üçüncü Lig gruplarından Malatya Arguvanspor’un ligden çekilme taleplerini kabul etti.

Federasyon bu kulüplerin 2022-2023 futbol döneminde 06.02.2023 tarihinden itibaren kalan karşılaşmalarda hükmen yenik (3-0) sayılmasına ve rakip kadroların (3-0) galip sayılmasına da karar verdi.

Ek olarak çekilme talepleri kabul edilen kulüplerin 2023-2024 futbol döneminde; 2022-2023 döneminde bulundukları liglerde sportif faaliyetlerinin devamını da güvence altına aldı.
Bu ortada tüm ustalaşmış liglerdeki çekilen ekiplere devrin kalan kısmına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde doğan güvence alacakları da ödenecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu