Haber

Volkan Demirel yardım için gene Hatay’a döndü

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde sarsıntı bulunduğunu bildirdi. AFAD’ın yapmış olduğu açıklamaya nazaran Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.7 büyüklüğünde zelzele meydana geldi. Zelzele saati 04.17 olarak kaydedilirken zelzelenin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi. AFAD zelzelenin 8 vilayette şiddetli halde hissedildiğini duyurdu. Zelzele, Kahramanmaraş başta olmak suretiyle Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük hasara yol açtı.

CANLI YAYINDA YARDIM İSTEDİ

Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel de yaşanmış olan zelzeleler sonrasında toplumsal medya canlı yayınında gözyaşlarıyla yardım istemişti.

Canlı gösterim esnasında gözyaşlarına boğulan Volkan Demirel; ‘Burada hepimiz perişan. Hepimiz can çekişiyor Hatay’da. Buraya lütfen ambulans, yardım. Burada durumlar fazlaca makûs. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz. Ne kadar olanak var ise, hepsini göndermenizi isterim. Yalnızca Hatay değil, çevre vilayetlerde de durum birebir. Lütfen Tanrı isteği için yardım edin’ kelamlarını kullanmıştı.

 

 

HERKESİN TAKDİRİNİ KAZANDI

Hatay’da yapmış olduğu canlı yayınla yardım isteyen, kendi olanak ve eforlarıyla depremzedelere destek olan Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel taraflı yansız her insanın takdirini kazanmıştı.

Bu kelamlar kısa vakitte büyük yankı uyandırmış ve Hatay’a yardım gelmesi ismine bir ses olarak, zelzelenin ne kadar yıkıcı olduğuna dikkat çekmişti.

ALİ KOÇ YARDIMCI OLDU

Volkan Demirel zelzelenin çabucak sonrasında oyuncuları ve teknik ekibi Hatay’dan çıkarmak istediğini Fenerbahçe Lideri ile paylaştı. Ali Koç da çabucak hususi tayyare ayarlayarak en yakın havalimanına gönderdi. Hatayspor grubunun kentten çıkarılmasını sağlamış oldu.

 

 

YİNE HATAY’A DÖNDÜ

Futbolcularını ve ailelerini İstanbul’a bıraktıktan sonrasında Volkan Demirel yeniden Hatay’a geri döndü. Volkan Demirel’in, Hatayspor tesislerinde depremzedeler için elinden geleni hayata geçirmeye devam edeceği öğrenildi.

beIN Sports

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu