Faydalı bilgiler

Galatasarayin Uefa Kupasi Kadrosu

Galatasaray takımının en büyük özelliği, UEFA kupasını kazanan ilk ve tek Türk takımı olmasıdır. Bunda en çok emeği geçenler ise Galatasaray’ın Uefa kupasi kadrosu olarak dikkat çeker. Adeta bir yıldızlar geçidi şeklindedir. Bu isimlerden bir kısmı günümüzde teknik direktörlük yapmaktadır.

Galatasarayin Uefa Kupasi Kadrosu Nasıl?

Galatasaray’ın Uefa kupasi kadrosu şu isimlerden oluşmaktadır;

  • Taffarel takımın kalesini korumuştur. Final maçında hem normal sürede hem de penaltı atışları sırasında sergilemiş olduğu başarılı performans takımın bu kupaya uzanmasında büyük bir öneme sahiptir.
  • Defansta ise Capone ve Bülent Korkmaz görev yapmıştır. Bülent, kolundan sakatlanmasına rağmen maça devam ederek taraflı tarafsız herkesin taktirini kazanmıştır.
  • Popescu ise kullanılmış olan en son penaltıyı atan oyuncudur.
  • Ergün Penbe kanatta görev yapan bir diğer futbolcudur.
  • Takımın adeta lokomotifi ve beyni olan Hagi’nin çok büyük bir katkısı vardır. Bu da kupanın gelmesinde büyük bir önem arz eder.
  • Okan Buruk ve Ümit Davala ise kendilerinden beklenen performansın üstüne çıkmışlardır.

Tüm bunlara ek olarak takımın hocası Fatih Terim’i de hiçbir şekilde unutmamak gerekiyor.

Galatasarayin Uefa Kupasi Kadrosu Başarıları Nelerdir?

Galatasaray’ın Uefa kupasi kadrosu bu önemli olan kupayı kazanmasının sonrasında, bazı eksikler olduğu halde Uefa süper kupayı da almasını bilmiştir. Elbette bu noktada takıma yeni isimler eklenmiştir. Altın gol uygulamasında Jardel takımı adına golü kaydetmiştir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu