Haber

Abdullah Avcı, Galatasaray maçı öncesi ayrılığı bu sözlerle deklare etti

Süper Lig’in 23. haftasında Trabzonspor, deplasmanda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek. Uğraş öncesi Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, açıklamalarda bulunmuş oldu.

Karşılaşmaya ilişkin görüşlerini paylaşan deneyimli çalıştırıcı, “Ilk olarak Galatasaray, bu senenin geçen yıl bizlere emsal gidişatına haiz. Puan averajı ve kulübün, Okan Hoca ve takımının, taraftarın yakaladığı güç ile… Bilhassa içeride iştahlı ve dilekli oyunları ile kişisel oyuncu performansları var. Belirli bir oyun kalıpları var ve bunu en uygun şekilde uygulamaya çalışıyorlar. Bununla beraber de fırsatlar var. Zaafiyetleri da var. Birazcık bu hamle performansı, iştahları, baskıları… Kimi zaman 7 şahısla geliyorlar. Bununla ilgili fırsatlar da var. Bununla ilgili çalıştık. Galatasaray’a burada baskıları muntazam yapmamız gerekiyor. Güzel bir ekibe karşı oynuyoruz. Kimi zaman bu baskıları kıracaklar. Geçişlerde de durumu hakikat kurgulamamız gerekiyor. Kazanmak için geldik. Geçen devrin şampiyonuyuz. Yarışın içinde yeniden olabilmek için bahtımızı sonuna kadar deneyeceğiz” dedi.

‘Şiddetli bir formda bahsetti’

Djaniny’nin durumuna ilişkin suali yanıtlayan Avcı, “Yaşam her gün bir deneyim gösteriyor. Her gün bu oyunun içinde yönetirken birçok şeyle karşılaşabiliyoruz. Kafilenin içindeki bir oyuncu, teknik olarak bir 11 oyuncusu… Geçen yıl de şampiyonlukla beraber oldukça kıymetli katkılar elde etmiş, o kadar da hususi bir oyuncu. Kulüpten ayrılma isteğini oldukça şiddetli bir şekilde bahsetti. Ben, bu grubun teknik yöneticisiyim. Ben de teknik olarak bunun yanlışsız olmadığını tabir ettim. Zira mevkiisel olarak eksiklerimiz var. Ekip yapısı, planlama aslen bizi daima formasyonda da arayışlara itti. Djaniny, bu türlü bir direnç gösterince bundan sonrası yönetim heyetine aitti. İdare de bu türlü bir karar verdi. Trabzonspor Kulübü’nün menfaatleri doğrultusunda bir karar olduğuna bakacağız. Bu yaşadıklarımızdan neler çıkaracağız? Yeniden oyuna ve maça dönmek zorundayız” sözlerini kullandı.

Lahtimi tercihi sorulan Bordo-Mavililerin hocası, “Lahtimi de bizim geçen yıldan de takip ettiğimiz yetenekli bir oyuncu. Kimi zaman bu maçlar fırsat olabilir. Son haftalarda âlâ de çalışıyor. Tüm ekip da ona destek olmaya çalışacak. Bu fırsatı inşallah Lahtimi ve başkaları de güzel kullanır” yanıtını verdi.

Toplumsal medyadan yapmış olduğu paylaşım ile alakalı suali da yanıtlayan Abdullah Avcı, “Trabzonspor taraftarı her yerde var. Onlar inatlarıyla şampiyonluğu daima kovaladılar. İstanbul’da gördüğünüz suretiyle fırtına var. Hava kaideleri makûs. Ümit ederim alana da birebir şekilde yaşar bu ileti. Bu şekildeydi” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu