Haber

Adanaspor ligden çekildiğini deklare etti

6 Şubat günü sabah 04.17 de merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 şiddetinde ve 13.24’te  yeniden merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.6 şiddetindeki iki sarsıntı ülkemizi derinden etkilemiş ve 10 vilayetimizde yıkıma niçin olmuştu. Zelzelenin akabinde bazı kulüpler ligden çekilme sonucu almıştı. Son olarak Adanaspor da ligden çekildiğini duyurdu.

İşte Adanaspor’dan meydana getirilen izahat:

6 Şubat 2023 tarihinde Adana’mızı da etkileyen 2 ana zelzele meydana gelmiş olup artçı sarsıntılar da hala devam etmektedir. Zelzeleden çabucak sonrasında Adanamızı da kapsayacak halde 10 vilayette OHAL duyuru edilmiştir.

Ilk olarak, sarsıntıda vefat eden yurttaşlarımıza Tanrı’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yıkıntı altında kalan yurttaşlarımızın sağ salim kurtarılmalarını diliyoruz.

Depremden çabucak sonrasında Adanaspor A.Ş. yönetim konseyi olarak ilk olarak yardım faaliyetlerine takviye olmak suretiyle çalışmalara başlayıp elimizden geldiğince yardım faaliyetlerine takviye olmaya çalıştık.

Yeni Adana Stadı ve bir kısım tesislerimiz zelzelede ziyan gören yurttaşlarımızın kullanımına açılmış, yabancı futbolcularımız ülkelerine, yerli futbolcularımızın büyük çoğunluğu aileleri ile beraber kendi kentlerine dönmüşlerdir.

Bugün itibariyle ise; zelzeleden etkilenen Adanamızın bir spor kulübü olan Adanasporumuzun sportif faaliyetleri ile ilgili kıymetli bir sonucu alma zarureti hasıl olmuştur.

Yönetim heyetimizin almış olduğu karar sonucu, 2022-2023 sürecinin kalan maçlarını bulunduğumuz koşullar itibariyle devam edilemeyeceği ve bundan dolayı ligden çekilme irademizi kamuoyuna duyururuz.

Memleketçe yaralarımızı sarıp, gelecek dönemden itibaren Turuncu-Beyaz formamızla ve taraftarımızla alanda olma ümidi bizi ayakta tutacaktır.

Bu süreçte tinsel dayanakları ile yanımızda olan Türk Futbolunun tüm paydaşlarına teşekkür ederiz.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu