Haber

Fenerbahçe’den rakiplerine sert tepki!

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar, yönetim şurası üyeleri ve yüksek divan şurası üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan konseyi üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Uğur Dündar: “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde şampiyonluğumuzu engelleyemeyecek”

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, sarı-lacivertlilerin haklarını gasp etmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek” dedi.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde devam ediyor. Toplantının başlangıcında Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar açıklamalarda bulunmuş oldu. Konuşmasında sarı-lacivertlilerin, operasyona doğal olarak tutulduğunu aktaran Dündar, “Fenerbahçe’nin bir operasyona doğal olarak tutularak 3 puanımızın katledilmesi ve peş peşe haksızlıklara uğraması benim yüreğimde de sizler suretiyle isyan hisleri oluşturdu. Nedenlerini oldukça düşündüm, bana nazaran niçin ortada. 3 Temmuz’da Fenerbahçe’miz hangi nedenle kumpasa maksat olduysa, bu yıl da bu dönem başlangıcından beri çeşitli teşebbüslerle puanlarımız gasp edilmeye başlandı ve Fenerbahçe maksat tahtasına oturtuldu” halinde konuştu.

“Fenerbahçe’nin haklarını gasp etmeye çalışıyorlar”

Uğur Dündar, futbol sistemi içinde 3 Temmuz kalıntısı kimi odaklar bulunduğunu söz ederek, “Her Fenerbahçeli yürekten inanır ki Fenerbahçe dendiğinde akla Cumhuriyet gelir, akla Mustafa Kemal Atatürk gelir. Fenerbahçe’yi engellemeye, Fenerbahçe’yi durdurmaya, Fenerbahçe’nin haklı puanlarını gasp etmeye çalışıyorlar. Fenerbahçe’ye sevdalılar, idaremizin ardında her vakitten daha çok birlik ve bütünlük içinde dimdik durmalıyız. Ya bir ve tüm olacağız ya da amaç tahtasının ortasında durup çeşitli akınlara uğrayacağız. Fenerbahçe bir olup 3 Temmuz’da ne yaptıysa büyük enerjisini tüm Türkiye’ye gösterdiyse bugünden itibaren de birebir gücü birlik ve kararlık içinde göstermelidir” diye konuştu.

“Hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde Fenerbahçe’mizin şampiyonluğunu engelleyemeyecek”

Rakiplerinin yaptıkları provokasyonlara uzak durmaları icap ettiğini söyleyen Dündar, açıklamasını şu tabirlerle tamamladı:

“Yönetimin göstereceği maksat doğrultusunda ilerlememiz gerekiyor. Bugün liderimiz Ali Koç zamanı bir konuşma meydana getirecek. Bazı görseller kullanacak. Uğradığımız haksızlıkları doküman ve imgelerle kimsenin itiraz edemeyeceği açıklıkla bilgilerinize sunacak. Tüm kumpaslara puanlarımızı gasp etme uğraşlarına açık açık sergilenen şuurlu operasyonlara özcesi Fenerbahçe’ye karşı her türlü teşebbüse rağmen tamamımız kalben şuna inanıyoruz; hiçbir güç Cumhuriyetin 100. senesinde Fenerbahçe’mizin şampiyon olmasını engelleyemeyecek.”

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, Adana Demirspor maçının hakemi Ali Palabıyık ve ekibi için hata duyurusunda bulunduklarını deklare etti.

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Uğur Dündar, Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı’nda açıklamalarda bulunmuş oldu. Divan konseyi üyelerinin konuşmalarının ortasında kelam alan Dündar, Adana Demirspor maçında düdük çalan yargıcı Ali Palabıyık ve grubu için kabahat duyurusunda bulunulduğunu duyurarak, “Fenerbahçe Gönüllüleri Derneği, Ali Palabıyık ve grubu için Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundular. Ali Palabıyık, Fenerbahçe topluluğundan özür dilemeli ve düdüğünü tekrar çalmamak suretiyle asmalıdır” formunda konuştu.

Burak Kızılhan: Fenerbahçe’nin emekleri hiçbir mana taşımıyormuş

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, “Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı mevzusunda fikirlerinizi alma günü. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız suretiyle taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların iyi mi hayata geçirildiğini en net formda gördük. Fenerbahçe’nin, kurum tüzüğünde yer almış olduğu halde Türk sporuna, gençlerine yapmış olduğu yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Yüksek Divan Konseyi Toplantısı, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştiriliyor. Genel Yazman Burak Kızılhan, yönetim şurası etkinlik raporunu okudu.

Bugünün değişik bulunduğunu söz eden Burak Kızılhan, “Bugün Fenerbahçe’nin yarıştan koparılmak için neler yapıldığı mevzusunda fikirlerinizi alma günüdür. Perşembe akşamı onlarca örneğini yaşadığımız suretiyle taammüden bilerek yarıştan koparılması için atılan adımların iyi mi hayata geçirildiğini en net formda gördük. Fenerbahçe’nin, kurum tüzüğünde yer almış olduğu formda Türk sporuna, gençlerine yapmış olduğu yatırımlar, adımlar, verilen emekleri hiçbir mana taşımıyormuş. Perşembe akşamı yaşananlar, verilen emeklere atak niteliğindeydi. Son 11-12 senedir yaşadıklarımıza rağmen rekabetten, yatırımdan, sportmen yetiştirmekten ve çabalamaktan vazgeçmedik. FETÖ, kulübümüze kumpas kurmaya çalıştı. Devletin kılcal damarlarına sızarak devletin rüzgarını ardına alarak Fenerbahçe’ye akın gerçekleştirildi. Liderimiz ve yöneticilerimiz mahpusa atıldı lakin biz geri adım atmadık. Maçtan sonrasında otobüsümüze meydana getirilen atak faili bilinmeyen sayıldı. Emeklerimiz çalındı. Tüm bu tarz şeyleri Fenerbahçeliler haricinde kimse sorgulamadı. Bazı kısımların çabaları bitmedi. Müessese maksadımızdan ve değerlerimizden vazgeçmedik. Yalnızca sportif olarak değil, toplumsal ögelerde da insanımızı ilgilendiren her mevzuda kayıtsız koşulsuz devletimizin yanında olduk. Bugün ise o denli bir noktaya geldik ki her şeyi sorgular haldeyiz. Yetmedi mi, bitmedi mi bu düşmanlık, niçin? Lüzumlu adımlar da atacağız. Yaptığımız açıklamada olduğu suretiyle kurulduğu günden beri hakkını emekle elde etmiş kulübün bir ve tüm olmanıza gereksinimi var. Formamızla alanda çaba eden kimse, onları kollayın ve koruyun. Yeterlilik kazanacaksa bunu Fenerbahçe başaracaktır” diye konuştu.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti toplantısında açıklamalarda bulunmuş oldu. Adana Demirspor maçı hakemi Ali Palabıyık hakkında sert sözler kullanan Koç, öncesiz rakipleri Beşiktaş ve Galatasaray’a da cevap verdi.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamaları şu şekilde;

BU MAÇ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLAYDI

Sayın Dursun Özbek’e de teşekkür ediyorum. Oğlumla ilgili sağ olsun aradı, ilgilendi. Merak edilecek bir şey yok. Yalnızca bileği kırıldı, ameliyatını oldu. Hiçbir şeyi yok. Sağ olun, var olun. Bir dönüm noktasındayız ve daima beraber gerçek kararları vermek zorundayız. Bugün bir maçı konuşacağız lakin yalnızca bu maçı konuşmayacağız. Bu maç bardağı taşıran son damlaydı. Şampiyonluk adayları ortasında en oldukça kırmızı alan kadroyuz. Ne yönetim, ne hoca sesini çıkarmadı. 3 maç art geriye 10 şahıs kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir – Fenerbahçe maçı 2 puan. Yalnızca iki maçta sonuca direkt etki eden 5 puan. Bizlere operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Ersun Yanal devri 22. haftada şampiyonluğun en büyük adayıyız. Sonraki 7 maçta 21 puanın 18’ini kaybediyoruz.

İYİ Kİ BU MHK GİTTİ

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu size birazdan anlatacağım. Bu iki yolu oyladık dün idarede. Karar 11’e 3 çıktı. Bu sonucu da açıklayacağım. 90 dakikalık maçta yargıcı, yardımcılar ve VAR’ın bu kadar eleştiri konumda kabul edilemez yargıcı yanılgılarının yaşandığı kaç maç vardır? Bu yargıcı yanlışıyla pahalandırılacak bir maç değildir. Niyet perspektifiyle değerlendirilmelidir. Âlâ ki bu MHK gitmiştir. Gerçi MHK’lar gidip geliyor lakin değişen bir şey olmadığını görüyoruz.

ADANA DEMİRSPOR MAÇINDA YAŞADIKALRIMIZ AKIL ALIR ÜZERE DEĞİL

Mert Hakan’ın golü bizlere nazaran %100 goldür. Haydi diyelim ki ele çarptı, biz göremedik, VAR görmüş oldu. Sadece bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu maçta yaşananlar olacak iş değil. Bir düşünün bu maç malum rakibimize olsa neler olurdu? N’Diaye diye bir oyuncu var. Yargıcı bu oyuncuya mükemmel bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam mevzusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı. Onyekuru’nun Altay’a yapmış olduğu net sarı karttır. Aslına bakarsak rakibimiz bu maçın birinci yarısını 9 şahıs bitirmesi gerekirdi. 9 şahıs bitirmesi ihtiyaç duyulan maçı kimse kart görmeden tamamladı. Adana Demirspor maçında yaşadıklarımız akıl alır suretiyle değil. Yine söylüyorum, bu bir yargıcı yanılgısı değildir. Hakemin içgüdüsünde Fenerbahçe gol atar da kazanırsa algısı oluştuğu için veremiyor değil, vermiyor. Miha Zajc’ın son dakika durumu, yarı penaltı noktası. Fakat vermiyor, vermiyor değil; veremiyor!

 ÇİZİLEN ÇİZİGLER ORTASINDA 3 METRE FARK VAR

Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha durum bitmeden yargıcı devam diyor. Burada yaşananlar bir yargıcı yanılgısı değil. Bir de yeni bir şey çıktı. Belirgin gol atıyoruz, Ümraniye maçında da birebiri oldu. Çizilen çizgiler ortasında 3 metre fark var, yan yargıcı ofsayt bayrağı kaldırıyor. Hocamız bir sefer bile hakemler hakkında konuşmadı. Birkaç maç sonrası hocaya dedik ki, ‘Ne yapıyorsun sen, oldukça net yargıcı yanılgıları var. Sen konuşmuyorsun’ Adam alışmamış, şaşırıyor bu duruma.

 

HAKEM HERHALDE PORTEKİZCE BİLİYOR

Bu dost hakemliği bıraktıktan sonrasında özgeçmişinde “Ben Jorge Jesus’u oyundan attım” demek için attı herhalde. Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocasına kırmızı kart veriliyor. Yargıcı herhalde Portekizce biliyor. Hocanın yaptığının bin katını yapmadan, saha içine girmeden çizgide beterini yapanların müebbet alması gerekiyor bu durumda. Fenerbahçe, tekrardan bir Şubat ayında oldukça kafi oynadığı bir maçta katliama uğramıştır.

5 PUANLIK TESİR BÜYÜK BİR ETKİDİR

Biz palavradan hakkaniyet istemiyoruz. Her insana uygulanacak bir hakkaniyet sistemi bizlere ziyadesiyle kâfi. Sivasspor maçı sonrası esasen çürümüş ve kokuşmuş hakemlik müesesesinin futboldaki yolsuzluk evrakı budur. İki maçta olan 5 puanlık etki, büyük bir tesirdir.

NEDEN GELMİYORSUNUZ?

Bir şampiyonluk talibi rakibimiz dün gece uyandı, ikimiz de keyifle izledik. Biz söze girmedikçe daha da agresifleştiler ve bizim de topa girmemiz için sesimi kullanarak görüntü yaptılar. 8 Mart’ta bir kümesi temizleyip kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Tüm yargıcı imtihanlarını o devir kaldırdılar. Biz bu türlü saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik. Gelin televizyonda tartışalım dedik. Madem inanıyorsunuz, idrak yapıyorsunuz. Niçin gelmiyorsunuz?

HİÇ AĞZINIZI AÇTINIZ MI?

Murat Ilgaz, Fenerbahçe Kurultay Üyesi dediler. Çabucak baktırdık, o denli bir şey çıkmadı. 40-45 senedir futbolu takip ediyorum, ben asla MHK ile kasveti olup MHK Lideri’ni değil de MHK Başkanvekili’ni amaç alan bir kulüp görmemiştim. Ben hayatımda idrak ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar muntazam yapmış olup, TFF ve paydaşlarını baskı altına alabilen diğeri bir topluluk görmedim! Lale Orta, MHK Lideri atandı. Fenerbahçeliymiş falan filan. E giden de Galatasaraylıydı, asla ağzınızı açtınız mı? Biz açtık mı?

BİZİM BİR TANE YÜZÜMÜZ VAR

O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu kazara söyledim’ sözü tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genel anlamda de tıpkı. Çıktılar, ‘PFDK Lideri, Fenerbahçe forması ile karar alıyor’ dediler. Bir görüşmede ilgili önder, ‘Siz niçin üstünüze alınıyorsunuz’ dedi. ‘Bizim ismimizi geçirdiğiniz her yerde üstümüze alınırız’ dedim.

KİM BU ADAM?

Esas suçludan biri Koray Gençerler olabilir. Kim bu adam? 2 yıl ilkin başkan gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas kusursuz bir gol atmıştı. Ağzımız açık kalmıştı. Gole sevinirken, eli buluş eden ve durumu iptal eden VAR’daki yargıcı. Bu yıl yeniden Konyaspor maçı. Valencia aptalca bir hareket yapıyor lakin yargıcı görmüyor. Bana nazaran sarı kartla cezalandırılabilir. VAR’da tekrardan Koray Gençerler

LİGDEN ÇEKİLME DİYE BİR ŞEY YOK

Biz figüran mı olacağız yoksa uzun vadeli çıkarlarımızı muhafaza ve ülke futbolunu temizleme ismine bugünlerden feragat mı edeceğiz bunun kararını vereceğiz. Ben kendi başkanlığımı feda etmeye hazırım. Ligden çekilme suretiyle saçma sapan bir şey yok. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu