Haber

Üstün Lig hakemi Umut Öztürk, depremzedelerin yaralarını sarmak için istekli çalışıyor

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde Denizli’den de bölgeye 300’den fazla yardım TIR’ı gönderildi. Bölgede konutları yıkılan oldukca sayıda şahıs AFAD koordinesinde Denizli’ye getirilerek Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtları başta olmak suretiyle oteller ve apart dairelere yerleştirildi. Bu kapsamda Denizli’ye zelzeleden etkilenen ortalama 10 bin şahıs getirildi.

Depremde konutlarını kaybeden, canlarını ise zahmetle kurtaran depremzedelerin giyim gereksiniminin giderilmesi için Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafınca Nihat Zeybekci Kurultay ve Kültür Merkezi’nde elbise mağazası oluşturuldu. Büyükşehir Belediyesi tarafınca satın alınan kışlık giysiler, gönüllüler tarafınca vücutlarına nazaran ayrılıp, mağazaya taşınıyor. Merkeze gelen depremzedeler mağazaya girerek gereksinimi olan mont, kazak, çorap, ayakkabı suretiyle gereksinimlerini fiyatsız karşılayabiliyor. Mağazada bir günde ortalama bin kişinin giyim muhtaçlığı gideriliyor.

“MADDİ YARALARDAN ÇOK MANEVİ YIKIMLAR DAHA AĞIR”

Mağazada çalışan gönüllülerden Spor Toto Mükemmel Lig Hakemi Umut Öztürk de zelzeleden bu yana yardım çalışmalarını katılarak TIR’lara yardım gereci yükledi. Akabinde ise oluşturulan mağazada istekli olarak emek vererek depremzedelerin yaralarının sarılmasına destek oluyor. Mağazada gece gündüz demeden kolileri taşıyıp, kıyafetlerin ayrılmasına destek olan yargıcı Umut Öztürk, depremzedelere de moral vermeye çalışıyor.

Son olarak zelzeleden 4 gün evvel 2 Şubat’ta Konyaspor – İstanbulspor müsabakasını yöneten yargıcı Öztürk, “Bu maçtan 4 gün sonrasında zelzele oldu. Tüm ülkemizin başı sağ olsun. Bu yaralar iyi mi kapanacak bilmiyorum lakin bir formda daima bir arada tek yürek olup beraber emek vererek bunun üstesinden geleceğiz. Maddi yaralardan oldukca içsel yıkımlar daha ağır. Beraber bunun da üstesinden geleceğiz. Sarsıntıda yargıcı arkadaşlarımızı da aileleriyle kaybettik. Aday hakemler var. Meskenleri yıkılanlar var. Bizim için de kolay değil. Hepimizin kaybı var. 13 milyon nüfus etkilendi. Her insanın bir yakını sarsıntıda yaşamını yitirdi. Haberi aldığımızdan bu yana depremzedelere yardım etmeye çalışıyoruz. Simgesel olarak buradayım. Hepimiz burada mesai terimi gözetmeden depremzedeler için istekli olarak çalışıyor. Buraya diğer yargıcı arkadaşlarımız da geliyor. Yardımcım Osman Gökhan Bilir ile daima buradayız. Burada sen ben yok, biz varız. İnanılmaz bir ekip, istekli ordusu var. Burada yeni giysileri vücutlarına nazaran ayırıyoruz. Sonrasında mağazaya aktarıyoruz. Depremzedelere seçtikleri eserleri veriyoruz” tabirlerini kullandı.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu