Haber

Borussia Dortmund’dan depremzedelere takviye için bir atılım daha

Devletimizde yaşanmış olan zelzele felaketi sonrası dünyadan birçok spor kulübü, yardım için harekete geçerlerken Borussia Dortmund da bu husustaki hassasiyeti ile dikkat çekiyor. Alman ekibi, bu hafta oynayacağı Hertha Berlin maçı öncesinde de depremzedeleri unutmamış durumda.

Borussia Dortmund, geçtiğimiz hafta deplasmanda Werder Bremen ile karşı karşıya gelirken o maçta iki kadronun da giydirilmiş olduğu tüm formalar açık artırma ile satışa çıkarılmıştı. Geliri depremzedelere bağışlanacak bu projenin bir gibisi de Dortmund’un Hertha Berlin’i konuk edeceği maçta uygulanacak.

Dortmund’un resmi sitesinden meydana getirilen açıklamada sarsıntı felaketinin neticeleri ve buna ilişkin imgelerin kendilerinde yarattığı ıstırap açık şekilde söz edilirken Hertha Berlin’i iç alanda ağırlayacakları maçta giyecekleri yeni hususi formaların açık artırma ile satışa çıkarılacağı aktarıldı.

Alman ekibi, formaların açık artırmasından elde edilmiş gelirin sarsıntı felaketinden etkilenen Türkiye’nin güneydoğusundaki ve Suriye’nin kuzeybatısındaki insanlara takviye olabilmek ismine kullanılacağını belirtti. Bunun yanı sıra Borussia Dortmund, taraftarları da açık artırma haricinde bir kere daha yönlendirilen kanal üstünden depremzedelere bağış halletmeye çağrı etti.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu