Haber

Galatasaray’da sürpriz ayrılıklar yaşanabilir! İtalyanların gözü Mauro Icardi ve Berkan Kutlu’da…

AS Roma’dan alınan ve özgür kalma bedeli 35 milyon Euro olarak belirlenen Zaniolo’ya dönem sonu İnter ve Milan talip olabilir. Milan tıpkı vakitte Lucas Torreira’yı da listesine almış durumda. Atalanta da Uruguaylı orta sahanın ardında. Sulh Alper Yılmaz’ı Lazio takip ederken Berkan’ı üç kulüp izliyor. Gol ve asistleriyle G.Saray’ı sırtlayan Mauro Icardi de İtalya’da gündem oldu.

Ara aktarma periyodunda İtalyan futbolunun en potansiyelli futbolcularından biri olarak kabul edilen Nicolo Zaniolo’yu aktarma eden Galatasaray hem 23 yaşındaki forvet hem de takımındaki Torreira, Icardi ve Sulh Alper suretiyle adlar sebebiyle Çizme takımlarının sıkı takibine girdi. Bilinmiş olduğu suretiyle Zaniolo AS Roma’da teknik yönetici Jose Mourinho ile yaşamış olduğu ıstıraplar sebebiyle bu kulüpten ayrılma sonucu almış hatta İngiltere Premier Lig takımlarından Bournemouth ile büyük seviyede anlaşmıştı.

BOURNEMOUTH İSTEMİŞTİ LAKİN…

Lakin kırmızı siyahlı grup, oyuncunun mukavelesinde özgür kalma bedelini 55 milyon Euro olarak koydurtmak isteyince aktarma gerçekleşmemişti. Avrupa’da transferin sonlanıyor olmasını fırsat bilen Galatasaray da o devir şimdi hiçbir takımla anlaşmamış olan Nicolo Zaniolo’yu 15 milyon Euro’luk bonservis fiyatıyla Roma’dan almış genç oyuncu ile de 4.5 senelik sözleşme imzalamıştı. İtalyan basınına nazaran Zaniolo’nun hür kalma bedeli ise tam 35 milyon Euro olarak kontratına eklendi.

KÂRIN %20’Sİ ROMA’YA

İtalyan futbolunun en yüksek potansiyelli isimlerinden biri olarak gösterilen Zaniolo için 35 milyon Euro’yu veren kulüp çıkarsa Galatasaray 20 milyon Euro’luk kârının yüzde 20’sini oyuncunun eski kulübü olan AS Roma’ya ödeyecek. Hakikaten şimdiden genç oyuncuya talipleri bulunduğunu biliniyor. İnter ve Milan başta olmak suretiyle birçok İtalyan ekibi Zaniolo’nun performansını mercek altına almış durumda. Ayrıyeten İngiltere Premier Lig’den bazı kulüplerin de genç oyuncusu istediği lisana getiriliyor.

BÖYLE DEVAM EDERSE İTALYA’YA DÖNEBİLİR

Lucas Torreira Fiorentina’da geçirdiği başarıya ulaşmış devrin akabinde Galatasaray’da dikkatleri üstüne çekerken Milan’ın radarına girdi. Atalanta da Uruguaylı orta saha oyuncusu için dönem sonunda atak hayata geçirmeye hazırlanıyor. Lazio ise Galatasaray’ın genç adı Sulh Alper Yılmaz’ı izlerken dünyaca meşhur golcü Mauro Icardi fark yaratan golleri ve asistleri ile yeniden İtalya’da gündem oldu. Icardi’nin İtalyan devleri tarafınca takip edilmiş olduğu ve bilhassa bu çıkışını istikrarlı formda sürdürmesi halinde yeniden Çizme’ye dönme ihtimalinin bulunmuş olduğu öğrenildi.

BERKAN KUTLU’YU CREMONESE iSTEMiŞTi

BERKAN KUTLU İtalya’da izlenen bir diğer isim… Genç orta saha oyuncusu için ocak ayında Serie A’nın son sırasındaki Cremonese resmi teklif sunarken Galatasaray bu teklife negatif karşılık vermişti. Berkan’ı Spezia, Udinese ve Monza takip ediyor. Galatasaray idaresinin dönem sonunda Berkan’a gelecek yeni teklifleri değerlendirebileceği açıklandı.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu