Haber

Snejijder canlı yayında deklare etti! ‘Bir grup Türkiye-Suriye pazubandını takmayı reddetti’

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Hollanda’da geçen hafta oynanan futbol maçlarında Kahramanmaraş merkezli ve 10 vilayet ile Suriye’yi etkileyen sarsıntıda yaşamını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulması sonucu alınmıştı. Hollanda Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Düşüncelerimiz, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı sarsıntılardan etkilenen her insanın yanında.” tabiri kullanıldı.

‘BAŞINIZ SAĞ OLSUN KALBİMİZ SİZİNLE’

Hollanda’da birçok kulüp depremzedeler için harekete geçti. Bunlardan FC Dordrecht, Willem II deplasmanında alana sarsıntıda yaşamını kaybedenler için Türkçe olarak ”Başınız sağ olsun, kalbimiz sizinle” pankartıyla çıktı.

ŞAŞIRTAN OLAY

Ek olarak tüm grupların kaptanları Türkiye ve Suriye bayraklı pazubantlarıyla maça çıkmıştı, bir kadro hariç… Şaşırtan olayın ayrıntılarını Sneijder deklare etti.

PAZUBANDINI BURAK YILMAZ DA TAKTI

Fortuna Sittard forması giyen Burak Yılmaz da Emmen ile meydana getirilen müsabakaya devletimizde yaşanmış olan sarsıntı felaketine dayanak bildirisi içeren kaptanlık pazubandıyla çıktı.

OĞUZHAN: ‘TÜRKİYE İÇİN DUA ET’

Oğuzhan Özyakup attığı gol sonrasında yaşanmış olan sarsıntılar sebebiyle sorun günler geçiren ülkemize bildiri gönderdi. Deneyimli futbolcu, ‘Pray for Turkey’ (Türkiye için yakarış et) yazılı tişörtü kameralara göstererek farkındalık oluşturdu.

SNEİJDER TV’DE AÇIKLADI

Hollanda’da bir TV programında yorumculuk icra eden Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder, Ajax’ın pazubandı kararıyla ilgili bir izahat yapmış oldu.

SNEİJDER: BİR GRUP PAZUBANDINI TAKMAYI REDDETTİ

Geçtiğimiz hafta sonu, Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder ile arkadaşı Tarık Divarcı’nın teşebbüsleriyle Hollanda’daki tüm kulüp kaptanları alana Türkiye ile Suriye bayraklarının ve dayanak bildirisinin bulunmuş olduğu bir pazubandıyla çıktı. Lakin bir kadro bunu kabul etmedi.

DUSAN TADİC PAZUBANDINI TAKMADI

Hollanda futbolunun en büyük kulüplerinden önde gelen Ajax’ın kaptanı Dusan Tadic, Cumartesi akşamı RKC Waalwijck ile oynanan maça, diğeri kadroların tersine Türkiye ile Suriye bayraklı pazubandıyla çıkmayı reddetti.

‘GÖRMENİZ İÇİN PAZUBANDINI GETİRDİM’

Sneijder, “İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie’deki tüm kaptanların giydirilmiş olduğu bir pazubandı getirdim,” diye açılıyor.

‘BİR KULÜBÜN KAPTANI DIŞINDA HERKES TAKTI’

“Bir kulübün kaptanı haricinde hepimiz Suriye ve Türkiye’deki depremzedelere dayanak için o bandı taktı. DHSC’de kulüpten dostum Tarık Divarcı’nın başlatmış olduğu fazlaca hoş bir girişim. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım.”

‘FORMA GELİRLERİ DEPREMZEDELERE GİDECEK’

“Bunu hepimiz taktı ve kaptanlar da formalarını bağışladı. Bu formaların müzayedesinden elde edilmiş gelirin tamamı Giro 555’e (Yardım kampanyası) gidecek. Her şey yolunda giderse müzayede hafta sonunda açılacak”

‘CLASIE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTEYEN BİRİNCİ KİŞİYDİ’

Sneijder bilhassa AZ kaptanı Jordy Clasie’nin haline vurgu yapmış oldu, ‘Clasie, çabucak ortaklaşa iş yapmak isteyen birinci kişiydi. Lakin Clasie esasen her zaman desteğe muhtaç beşerlerle ilgilenir. Bu durumda da çabucak harekete geçti.’

VAN DER MEYDE: ‘‘NEDEN BU TÜRLÜ YAPTIKLARINI ANLAMADIM’

Programın bir diğer yorumcusu olan eski futbolcu Andy van der Meyde ise ‘Ajax o bandı takmak istemeyen tek kulüptü, değil mi? Bence bu hususi bir durum. Eğer bu kadar büyük bir kulüpseniz, o kampanyaya katılmanız icap ettiğini düşünüyorum. Bunu desteklediğini göstermelisin. Niçin bu türlü yaptıklarını anlamadım.’

SNEİJDER: ‘AJAX İDARESİNİN KARARIYMIŞ’

Sneijder, Ajax’ın kararıyla ilgili kelamlarına şöyleki devam etti, ‘Bu idarenin bir kararıydı zira kendileri bir aksiyon alacakmış. Aksiyonlarının ne işe yaradığını bilmiyorum fakat biz bandı takan kaptanlara bakmalıyız. 17 kulüp katıldı ve bunun için fazlaca minnettarız. Tahminen de hala Ajax’ta formasını affetmek isteyen oyuncular vardır” dedi.

FORMA YERİNE MONTUNU VERDİ

Hollanda Ligi takımlarından AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie, formasının Türkiye’deki depremzedeler için açık artırma ile satılacağını ve onun yerine montunu verebileceğini küçük taraftara söyledi. AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie formasını Türkiye için sakladı Montunu verdi. 31 yaşındaki deneyimli futbolcu, küçük taraftara “Bu formayı sana veremeyiz. Türkiye’ye yardım edeceğiz. Eğer istersen forma yerine sana montumu verebilirim. İster misin bunu? Ne dersin?” kelamları söylemiş oldu.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu