Haber

TFF’den talepleri muhakkak oldu! Hatayspor ve Gaziantep FK’nın sonucu…

Vatanımızda yaşanmış olan sarsıntılar futbolu negatif etkilerken bu durumdan Üstün Lig’de en oldukca ziyan gören Hatayspor ve Gaziantep FK, ligin geri kalan kısmıyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na taleplerde bulunmuş oldu.

7-13 ŞUBAT’TAKİ MAÇLAR ERTELENDİ

Türkiye Futbol Federasyonu, Cumhuriyet tarihinin en büyük afeti sebebiyle futbol liglerinin takvimini revize etti. TFF, Cumhurbaşkanı’nın ‘Ulusal Yas’ duyuru ettiğini hatırlatarak, 7-13 Şubat aralığındaki tüm ustalaşmış ve amatör müsabakaları iptal etti. Yeni takvimin ayrıntıları ise şu halde aktarıldı: 10-11-12-13 Şubat’taki Üstün Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’deki maçlar, 17- 18-19-20 Şubat’ta oynanacak. Sonraki haftalar buna nazaran planlanacak.

3 erteleme maçı 21-23 Şubat’a

23. haftada ertelenen Ümraniyespor-Adana Demirspor, Giresunspor-Kayserispor ve Fenerbahçe-Konyaspor maçları 21-22- 23 Şubat’ta oynanacak. 1. Lig’deki Eyüpspor-Bodrumspor gayreti 7-8-9 Mart’ta yapılacak. Kadroların 27. hafta maçları yeniden düzenlenecek. 2. Lig maçları ise 1 Mart’a sarkıtıldı. Tüm bu değişimler sebebiyle liglerde takvimler yeniden elden geçirilecek.

Tüm temenniler Volkan Demirel’e

Depreme Hatay’da yakalanan teknik yönetici Volkan Demirel, toplumsal medyadan gözyaşları içinde yapmış olduğu yardım talebiyle bölgedeki durum açısından farkındalık yaratılmasında başrol oynamıştı. Genç teknik adam ailecek İstanbul’a dönmek yerine Hatay’da kaldı. Yardımları organize ederken grubu daHatayspor tesislerinde bir ortaya topladı. Daima yardım davetlerini yineleyen Volkan Demirel önderliğinde Hatayspor oyuncuları ve teknik grubun Adana’ya geçmeleri sağlandı. Bordo-Beyazlılar, Adana’dan kalkan hususi uçakla ailelerine ulaşırken, Volkan Demirel yardım tertibine devam etti.

BÜYÜK GAYRET VERDİ

Soma’da seneler evvel yaşanmış olan maden faciasında futbol dünyasını harekete geçirip madenci ailelerine büyük dayanaklarda bulunan Demirel, bu kez de sarsıntı felaketinde gönülleri bir kere daha fethetti.

ATSU VE TANER SAVUT HALA ENKAZDA

Depremin vurmuş olduğu kentlerimizden Hatay’ın futbol ekibi Hatayspor, teknik yönetici Volkan Demirel önderliğinde İstanbul’a geldi. Kafile,TFF’nin Riva Tesisleri’ne yerleştirildi. Fakat iki şahıs hariç…Takımın yıldız isimlerinden Christian Atsu ve Sportif Yönetici Taner Savut’tan hâlâ haber alınamıyor. Evvelki gün Atsu’nun enkazdan çıkarıldığına dair kimi argümanlar vardı, fakat bu bilgiler teyit edilemedi. Atsu’dan da Taner Savut’tan da şimdi haber alınabilmiş değil. İki isim için arama kurtarma emekleri devam ediyor.

‘AİLESİ YIKILMIŞ DURUMDA’

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Christian Atsu’nun menajeri Nana Sechere, “Kulüpten Christian’ın canlı olarak çıkarıldığına dair haber geldi. Lakin biz Christian’ın nerede bulunduğunu şimdi doğrulayamadık. Varsayım edebileceğiniz suretiyle, bu durum Atsu’nun ailesi için yıkıcı bir süreç olmaya devam ediyor” tabirlerini kullandı.

TFF OLUMLU KARŞILADI

Tesisleri ziyan gören kulüpler, TFF’den ilk olarak sığınma talep etti. Riva’daki tesisleri kullanmak isteyen, maçlarını da İstanbul ve yakın vilayetlerde oynamayı istek eden iki kulübün bu talebi federasyon tarafınca da pozitif karşılandı. Türkiye Futbol Federasyonu İdaresi de iki kulübe emsal tekliflerde bulunurken Riva’daki tesislerini hizmete açtı. Hatayspor, Riva’da konaklamaya başlarken, Gaziantep FK’nın da İstanbul’a gelmesi umut ediliyor.

LİGDEN ÇEKİLME İSTEKLERİ YOK

İki kulübün ligden çekilmeyi düşünmedikleri ve yaşadıkları yıkım sebebiyle küme düşmenin kaldırılması ile ilgili bir istekleri olmayacağı öğrenildi. Hatayspor ve Gaziantep FK dönem sonuna kadar Riva’yı kullanmak istediklerini ve maçları da o hafta boş olan İstanbul’daki statlar ya da Kocaeli ve Sakarya’da oynayabileceklerini belirttiler. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan ayrıyeten bu süreçte tüm masraflarının da karşılanması talep edildi. 

MUSTAFA ÖZAT: LİGDEN ÇEKİLME KELAM KONUSU DEĞİL

Hatayspor Basın Sözcüsü Mustafa Özat, ligden çekilme suretiyle bir durumun kelam mevzusu olmadığını tabir etti. Mustafa Özat, DHA’ya yapmış olduğu açıklamada, “Tanrı’ım bizlere yardım etsin. Dualarınızı tamamlanmamış etmeyin, her yerden vefat haberi alıyoruz. Ligden çekilme ile ilgili bir durum kelam mevzusu değil. Onu düşünecek durumda değiliz. Canımızla boğuşuyoruz. O denli bir kararımız yok kim dedi bu türlü bir şeyi bilmiyorum. Biz canımızın derdindeyiz” dedi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu