Haber

UEFA ve Avrupa kulüplerinden Türkiye’ye takviye

UEFA, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve birçok vilayette hissedilen zelzelenin akabinde Türkiye’ye takviye iletisi gönderdi. UEFA’nın resmi toplumsal medya hesabından meydana getirilen paylaşımda, “UEFA ve Avrupa futbol topluluğu, bu sabah meydana gelen yıkıcı zelzeleden etkilenen Türkiye halkının yanında” sözlerine yer verildi.

REAL MADRID’DEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

İspanya’nın esaslı kulüplerinden Real Madrid, web sitesinde yaşanmış olan zelzeleyle ilgili geçmiş olsun iletisi yayınladı. Mesajda ”Başkanımız ve İdare Heyeti, son birkaç saat içinde meydana gelen sarsıntı sebebiyle Türkiye ve Suriye’nin maruz kalmış olduğu yıkım sebebiyle en derin ıstıraplarını ve dayanışmalarını gösteriyor. Kulübümüz, merhumların yakınlarına başsağlığı ve sevgilerini iletiyor.” tabirleri kullanıldı. 

BARCELONA’DAN MESAJ

İspanyol ekibi Barcelona, merkez üssü Kahramanmaraş ve çevre vilayetlerde de hissedilen sarsıntı için geçmiş olsun bildirisi yayımladı.

Barcelona’nın toplumsal medya hesabından bahisle ilgili meydana getirilen paylaşımda, “FC Barcelona olarak Türkiye’deki sarsıntı felaketinde yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Kalbimiz Türkiye ile beraber” denildi.

Doğu, Güneydoğu, İç Anadolu, Akdeniz bölgesinde birçok ili etkileyen ve Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası yabancı spor kulüpleri başsağlığı ve geçmiş olsun iletileri paylaştı.

Başta UEFA olmak suretiyle spor tertiplerinin ve kulüplerinin paylaşmış olduğu geçmiş olsun bildirileri şu şekilde;

VILLARREAL

“Villarreal CF, Türkiye’nin güneydoğusunu ve Suriye’nin kuzeyini vuran müthiş sarsıntıdan etkilenenlere dayanışmasını göstermek istiyor.”

CELTA VIGO

“Celta, Türkiye’nin güneydoğusunu ve Suriye’nin kuzeyini vuran zelzelede vefat edenlere ve etkilenenlere dayanışmasını göstermek istiyor.”

VALENCIA

“Kalbimiz, Türkiye ve Suriye’de meydana gelen yıkıcı zelzelede yaşamını kaybedenlerle beraber. Sarsıntıdan etkilenen ailelere başsağlığı diliyoruz.”

CADIZ CF

“Cádiz CF olarak Türkiye ve Suriye’yi etkileyen fecî sarsıntının kurbanlarına taziyelerimizi sunmak istiyoruz. Sizinleyiz.”

OSASUNA

“Osasuna, sabah meydana gelen vahim zelzele için tüm dayanağını Türkiye ve Suriye halklarına göndermek istiyor. Kalbimiz vefat edenler ve yakınlarıyla beraber.”

LOSC LILLE

“Bu Pazartesi günü, bölgeyi vuran şiddetli zelzelenin akabinde fikirlerimiz, LOSC destekçilerinden oluşan geniş bir topluluğun yaşamış olduğu Türkiye ve Suriye’ye gidiyor. Size güç ve yürek diliyoruz”

HULL CITY

“Hull City’deki her insanın aklı, Türkiye’deki sarsıntıdan etkilenenlerle beraber.”

NEFTCI BAKÜ

“Türkiye’nin birçok kentinde meydana gelen sarsıntıda yaşamını kaybedenlerin ve yaralananların derin hüznünü yaşıyoruz. ‘Neftçi’ ailesi ismine yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara şifalar diliyoruz.”

KARABAĞ FK

“Kardeş Türkiye’deki zelzelede yaşamını kaybedenlere Tanrı’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz. Başın sağ olsun Türkiye!”

PANATHINAIKOS

“Türkiye ve Suriye’deki sarsıntı haberleriyle yıkıldık. Vefat edenlerin ailelerine en derin başsağlığı diliyoruz. Kanılarımız ve dualarımız sizinle”

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu