FatsasporFaydalı bilgilerHaberOrdusporTransferÜnyespor

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’tan oldukça sert açıklamalar: İdare ile maça çıkmamayı oyladık

Kalamış Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Toplantısı başladı. Düzenlenen toplantıya Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lideri Uğur Dündar, yönetim kurulu üyeleri ve yüksek divan konseyi üyeleri iştirak gösterdi. Yüksek divan heyeti üyelerinin ağır iştirak gösterdiği görüldü.

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Toplantısı’nda üyelerin konuşmaları sonrası önder Ali Koç kürsüye çıktı.

Fenerbahçe Lideri Ali Koç’un açıklamalar şöyleki;

“Şu an bir dönüm noktasındayız. Bir maç üstünden kıymetlendirme yapmayacağız. Adana Demirspor maçı bardağı taşıran son damla oldu. Temel kahır son 15 yılda yaşatılanlar ve Fenerbahçe’nin içinde bulunmuş olduğu durumdur.

3 maç art geriye 10 şahıs kaldık, sesimizi çıkarmadık. Sivas-Galatasaray maçı 3 puan, Adana Demir – Fenerbahçe maçı 2 puan. Yalnızca iki maçta sonuca direkt etki eden 5 puan var.

Sesimizi çıkarmadık. Biz içi dışı bir topluluğuz. İki tarafa da yanılgı meydana getirilen bir maçta bir tarafın baskıyla netice alması bizim fıtratımızda yok. Biz bu türlü bir topluluk değiliz.

‘ÖNÜMÜZDE İKİ YOL VAR’

Önümüzde iki yol var. Bu iki yolu size birazdan anlatacağım. Bu iki yolu oyladık dün idarede. Karar 11’e 3 çıktı. Bu sonucu da açıklayacağım.

Bizlere meydana getirilen operasyonlar daima şubat ayında yapılıyor. Yargıcı ve VAR’ın tehlikeli sonuç durumda kabul edilemez yargıcı yanlışlarının yaşandığı diğer kaç maç vardır bilmiyorum. Bu yanılgıların hepsi Fenerbahçe’nin aleyhine gerçekleşmiştir. Hakemin, yardımcıların, VAR’ın bu kadar tehlikeli sonuç durumlarda kabul edilemez kusurlarının yaşandığı kaç maç vardır? Bu yargıcı kusuruyla pahalandırılacak bir maç değildir. Niyet perspektifiyle değerlendirilmelidir. Yargıcı atamaları eski MHK tarafınca yapılmıştır.

‘BURADA YAŞANANLAR HAKEM YANILGISI DEĞİLDİR’

Mert Hakan’ın golü bizlere nazaran %100 goldür. Haydi diyelim ki ele çarptı, biz göremedik, VAR görmüş oldu. Lakin bu VAR penaltılarımızı göremiyor. Bu yargıcı performansı ile değil niyetle açıklanacak bir durumdur. N’Diaye diye bir oyuncu var. Yargıcı bu oyuncuya mükemmel bir tahammül gösterdiği için oyunu bitirmesi kelam mevzusu bile olamayacak olan bu isim maçı kartsız tamamladı.

Bu maçta yaşananlar olacak iş değildir. Adana Demirspor maçında yaşanmış olan şeyler olacak iş değil! Bir düşünün bu hatalar malum rakibimizin maçında yapılacaktı. Neler olurdu? Adana Demirspor’un maçın birinci yarısını 9 şahıs bitirmesi gerekiyordu. Belhanda zıplıyor, topa müdahalesi bile yok. Direkt olarak Samet’i düşürüyor. Daha konum bitmeden yargıcı devam diyor. Burada yaşananlar bir yargıcı hatası değildir!

Miha Zajc’ın son dakika konumu, yarı penaltı noktası. Sadece vermiyor, vermiyor değil; veremiyor! Yargıcı ‘Ya Fenerbahçe son dakikada gol atarsa’ maçı kazanırsa içgüdüsüyle vermiyor faulü.

Türkçe ve İngilizce bilmeyen Fenerbahçe hocasına kırmızı kart veriliyor. Yargıcı herhalde Portekizce biliyor. Hocanın yaptığının bin katını yapmadan, saha içine girmeden çizgide beterini yapanların müebbet alması gerekiyor bu durumda. Ligimizin en centilmen hocalarından Jorge Jesus’a sorduk ne dedin hocam diye ? ‘Faul, faul, içeride de değil dışarıda. Niçin faulü vermiyorsun?’ dedim diyor. Çat kırmızı kart. Bu dost herhalde emekli olduğunda CV’sine ‘Ben Jesus’u attım.’ yazacak. Onun için yapıyor.

‘GELİN TELEVİZYONLARDA TARTIŞALIM DEDİK’

Biz palavradan bir hakkaniyet istemiyoruz. Sivas ve Adana’da yaşananlardan sonrasında hakemlik kuruluşunun bittiğinin en büyük delilidir. Futbolda yolsuzluğun dokümanı bu iki maçtır.

Bir şampiyonluk talibi rakibimiz dün gece uyandı, ikimiz de keyifle izledik. Biz söze girmedikçe daha da agresifleştiler ve bizim de topa girmemiz için sesimi kullanarak görüntü yaptılar. Gelin argümanlarınızı televizyonlarda tartışalım dedik. Bu kadar inanıyorsanız savınıza ve bu kadar hoş idrak yapıyorsanız, niçin gelmezsiniz? 8 Mart’ta bir kümesi temizleyip, kendi istedikleri hakemleri getireceklerdi. Tüm yargıcı imtihanlarını o periyot kaldırdılar. Biz bu türlü saçmalık olur mu diyerek bunu engelledik.

Idrak ve manipülasyonu daima bir ağızdan bu kadar güzel yapmış olup, başta TFF ve futbol paydaşlarını baskı altına almış, bu mertebeye gelmiş diğer topluluk dünya üstünde yoktur. O topluluğun artık pompaladıkları şey, ‘Bitirmeyiz’ lafını ‘Ya ben onu ezkaza söyledim’ sözü tekraren pişiriliyor. Bizim bir tane yüzümüz var, özelde de genel anlamda de birebir.

‘DÜN TFF’YE TAHLİLLE GİTTİK’

En kısa vakitte VAR’ı Türk hakemlerinden kurtarmalıyız. Dün bunu anlatmaya gittik, ağlamaya gitmedik. Tahlille gittik. Gelecek dönem yarı-otomatik ofsayt sistemi de gelecek.

Koray Gencerler, kimdir? 2 yıl ilkin başkan gidiyorduk, Konyaspor maçında Pelkas muhteşem bir gol atmıştı. Skora sevinirken, eli buluş eden ve golü iptal eden VAR’daki yargıcı. Bu yıl yeniden Konyaspor maçı. Valencia aptal bir hareket yapıyor sadece yargıcı görmüyor. Bana nazaran sarı kartla cezalandırılabilir. VAR’da yeniden Koray Gencerler.

‘KARAOĞLAN’LA ÖZDAMAR TIPKI CEZAYI ALIYOR’

Atilla Karaoğlan’ın yediği ceza, VAR protokolünün iyi mi olması gerektiği mevzusunda sınıf bir durum. Onu Sivas maçındaki durum ile bir görmek ve tıpkı cezayı vermek olacak iş değil. Atilla Karaoğlan, bir çöküntüye girmiş, 6 hafta sonrasında lige dönecek. Atandığı maç bizim maçımız. Latife şeklinde! Erkan Özdamar emsalsiz en tartışmalı kusura imza atıyor. O da 6 hafta ceza alıyor.

‘MELER DIŞINDA DERBİYE ATANACAK HAKEM YOK’

Türkiye’de derbiye atayacakları yargıcı yok. Tamamımız yakarış ediyoruz Halil Ümit Meler’e bir şey olmasın diye. Başka hakemleri denediler, onlar çuvallayınca son 4 derbi müsabakasını Meler yönetti.

Dünyada kaç grubun otobüsüne silahlı atak yapılmıştır. Hala faili meçhuldür. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ayıbıdır bu. Çağırın bizi savcılar, bildiklerimizi izah edelim. Er ya da bu ortaya çıkacak.

‘LİGDEN ÇEKİLME DİYE BİR ŞEY YOK’

Artık biz figüran mı olacağız? Yoksa bu ülkenin futbolunu temizleme uğruna bu günlerden feragat mı edeceğiz? Ben başkanlığımı feda etmeye hazırım! Ligden çekilme suretiyle saçma sapan bir şey yok. Sakın aklınızdan bile geçirmeyin.

‘MAÇA ÇIKIP 1 DAKİKA SONRA ALANDAN AYRILMAK…’

Selahattin Kalımlı’nin söylediği suretiyle biz bu ligi şampiyon bitireceğiz diyip o yoldan mı gideceğiz, yoksa biz maça çıkmıyoruz mu diyeceğiz. Maça çıkıp 1 dakika sonrasında alandan ayrılmak bu periyodu feda etmektir. Sadece geleceğimiz için kıymetli adımdır.

’11’E 3 DEVAM KARARI VERİLDİ’

Bakın biz kupa sizin, lig bizim muhabbetlerini görmüş bir topluluğuz. Biz Harrington Kupası’nda bu ülke için uğraş etmiş bir kulübüz. Sonuna kadar savaşacak mıyız? Biz bunu oyladık dün. 11’e 3 ‘Devam’ sonucu verildi! Ben ‘Maça çıkmayalım’ sonucu verdim!”

Fenerbahçe’nin olmadığı bir Mükemmel Lig, Üstün Lig değildir. Rakip ekip ne diyor, ‘Biz her yerdeyiz’ diyor. Biz her yerde değiliz, doğrunun yanındayız. 20 senedir TFF’nin içine yuvalanmadık, kendimize çalışan bir medya ordusu yaratmadık, yaratmayız da.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu