Haber

Eski hocası, Beşiktaş’ın yeni transferi Amir Hadziahmetovic’i söyledi

Siyah-Beyazlılar’ın Konyaspor’dan transferi için muahede sağlamış olduğu Amir Hadziahmetovic, dün İstanbul’a geldi. Siyah – beyazlılar, Boşnak oyuncu ile 4,5 senelik mutabakata vardı.

Beşiktaş, Amir Hadziahmetovic transferi için Konyaspor’a 3.2 milyon Euro bonservis ödeyecek.

‘BURADA HOŞ VAKİT GEÇİRDİM’

Başarı göstermiş futbolcu, Kara Kartal’dan 1.1 milyon Euro gelir elde edecek. Dün Konya Havalimanı’ndan İstanbul’a seyahati öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Amir, “7 senedir Konya’daydım. Nitekim oldukça uzun bir mühlet ve burada keyif aldım. Fazlaca hoş bir zaman geçirdim. Konya’yı oldukça seviyorum lakin yaşam ve futbol mesleğim devam ediyor. Konyasporlu taraftarlar benim için her şeyi yapmış oldu, ben de onlar için her şeyi yaptım” tabirlerini kullandı.

ESKİ HOCASI HADZIAHMETOVIC’İ ANLATTI

Konyaspor, 2017/2018 dönemine Teknik Yönetici Mustafa Reşit Akçay idaresinde başlamıştı. Şimdilerde TFF 2. Lig’de Esenler Erokspor’u çalıştıran tecrübeli alıştırmacı, Konyaspor’dan Beşiktaş’a aktarma olan Amir Hadziahmetovic ile ilgili Fanatik.com.tr’ye hususi açıklamalarda bulunmuş oldu.

‘ÇOĞU FUTBOLCUNUN YÜREK EDEMEYECEĞİ…’

64 yaşındaki başarı göstermiş teknik adam yıldız oyuncu hakkında şu tabirleri kullandı: “Sakatlıktan döndükten sonrasında kısa bir periyot çalıştık. O periyottan itibaren de performansı her geçen gün yükselmeye başladı.

Oyun kültürü uygun, yaratıcı yanı var, saha içinde sürpriz kararlar verebiliyor. Aniden birden fazla futbolcunun düşünemeyeceği ya da atmaya yürek edemeyeceği topları atabiliyor. Bu durum da analitik zekasının kuvvetli bulunduğunu gösteriyor. Fazlaca süratli bir oyuncu olmamasına rağmen düşünce süratiyle eksikliğini kapatıyor.

BEŞİKTAŞ’A NASIL KATKI SAĞLAR?

Organize ataklarda son pasları ve şutları atabilir. Müdafa tarafında birinci manisi koyabilir. Beşiktaş’ın orta alanında şutör eksikliği vardı.

Daha oldukça rakip yay üstü şutlarıyla skor üretecek oyuncu. Beşiktaş’ın kenar bekleri yaylara topu çeviriyor. Bu mevzuda kıymetli tabanca olacak ve eksiği kapatacaktır.

Karakteri oldukça sıhhatli, dert yaratmaz, sessiz ve sakindir. Kültürü de Türk kültürüne yakındır, esasen uzun senelerdir burada olduğundan bizlerden biri suretiyle.”

Fanatik.com.tr | Atalay Özçelikli

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu