Haber

Sneijder şaşırtan sonucu canlı yayında deklare etti! Halil Ümit Meler ayrıntısı

ŞAŞIRTAN OLAY

Ek olarak tüm kadroların kaptanları Türkiye ve Suriye bayraklı pazubantlarıyla maça çıkmıştı, bir ekip hariç… Şaşırtan olayın ayrıntılarını geçtiğimiz günlerde Sneijder açıklamıştı.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNULDU

Hollanda’da geçen hafta oynanan futbol maçlarında Kahramanmaraş merkezli ve 10 vilayet ile Suriye’yi etkileyen zelzelede yaşamını kaybedenler için saygı duruşunda bulunulması sonucu alınmıştı. Hollanda Futbol Federasyonu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Düşüncelerimiz, Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı sarsıntılardan etkilenen her insanın yanında.” tabiri kullanılmıştı.

‘BAŞINIZ SAĞ OLSUN KALBİMİZ SİZİNLE’

Hollanda’da birçok kulüp depremzedeler için harekete geçti ve resmen dayanak yağdı. Bunlardan FC Dordrecht, Willem II deplasmanında alana zelzelede yaşamını kaybedenler için Türkçe olarak ”Başınız sağ olsun, kalbimiz sizinle” pankartıyla çıktı.

PAZUBANDINI BURAK YILMAZ DA TAKTI

Fortuna Sittard forması giyen Burak Yılmaz da Emmen ile meydana getirilen müsabakaya devletimizde yaşanmış olan sarsıntı felaketine takviye iletisi içeren kaptanlık pazubandıyla çıktı.

OĞUZHAN: ‘TÜRKİYE İÇİN DUA ET’

Oğuzhan Özyakup attığı gol sonrasında yaşanmış olan zelzeleler sebebiyle güç günler geçiren ülkemize bildiri gönderdi. Deneyimli futbolcu, ‘Pray for Turkey’ (Türkiye için yakarma et) yazılı tişörtü kameralara göstererek farkındalık oluşturdu.

FORMA YERİNE MONTUNU VERDİ

Hollanda Ligi gruplarından AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie, formasının Türkiye’deki depremzedeler için açık artırma ile satılacağını ve onun yerine montunu verebileceğini küçük taraftara söyledi. AZ Alkmaar’ın kaptanı Jordy Clasie formasını Türkiye için sakladı Montunu verdi. 31 yaşındaki deneyimli futbolcu, küçük taraftara “Bu formayı sana veremeyiz. Türkiye’ye yardım edeceğiz. Eğer istersen forma yerine sana montumu verebilirim. İster misin bunu? Ne dersin?” kelamları söylemiş oldu.

SNEİJDER TV’DE AÇIKLADI

Hollanda’da bir TV programında yorumculuk icra eden Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder, pazubandını takmayı reddeden bir ekip kararıyla ilgili bir izahat yapmış oldu ve oldukca konuşulacak kelamlara imza attı.

SNEİJDER: BİR GRUP PAZUBANDINI TAKMAYI REDDETTİ

Geçtiğimiz hafta sonu, Galatasaray’ın eski yıldızı Wesley Sneijder ile arkadaşı Tarık Divarcı’nın teşebbüsleriyle Hollanda’daki tüm kulüp kaptanları alana Türkiye ile Suriye bayraklarının ve takviye iletisinin bulunmuş olduğu bir pazubandıyla çıktı. Fakat bir grubun bunu kabul etmediği ortaya çıktı.

‘GÖRMENİZ İÇİN PAZUBANDINI GETİRDİM’

Sneijder canlı yayında şu tabirleri kullandı, “İzleyicilerimizin görmesi buraya geçen hafta sonu Eredivisie’deki tüm kaptanların giydirilmiş olduğu pazubandını getirdim”

‘BİR KULÜBÜN KAPTANI DIŞINDA HERKES TAKTI’

“Bir kulübün kaptanı (Ajax kaptanı Dusan Tadic) haricinde hepimiz Suriye ve Türkiye’deki depremzedelere takviye için o bandı taktı. DHSC’de kulüpten dostum Tarık Divarcı’nın başlatmış olduğu oldukca hoş bir girişim. Benden onu desteklememi istedi ve ben de yaptım.”

DUSAN TADİC PAZUBANDINI TAKMADI

Hollanda futbolunun en büyük kulüplerinden önde gelen Ajax’ın kaptanı Dusan Tadic, Cumartesi akşamı RKC Waalwijck ile oynanan maça, diğer grupların tersine Türkiye ile Suriye bayraklı pazubandıyla çıkmayı reddetti.

‘FORMA GELİRLERİ DEPREMZEDELERE GİDECEK’

“Bunu hepimiz taktı ve kaptanlar da formalarını bağışladı. Bu formaların müzayedesinden elde edilmiş gelirin tamamı Giro 555’e (Yardım kampanyası) gidecek. Her şey yolunda giderse müzayede hafta sonunda açılacak”

‘CLASIE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTEYEN BİRİNCİ KİŞİYDİ’

Sneijder bilhassa AZ kaptanı Jordy Clasie’nin haline vurgu yapmış oldu, ‘Clasie, çabucak ortaklaşa iş yapmak isteyen birinci kişiydi. Sadece Clasie aslına bakarsak her zaman desteğe muhtaç beşerlerle ilgilenir. Bu durumda da çabucak harekete geçti.’

VAN DER MEYDE: ‘‘NEDEN BU TÜRLÜ YAPTIKLARINI ANLAMADIM’

Programın bir diğeri yorumcusu olan eski futbolcu Andy van der Meyde ise ‘Ajax o bandı takmak istemeyen tek kulüptü, değil mi? Bence bu hususi bir durum. Eğer bu kadar büyük bir kulüpseniz, o kampanyaya katılmanız icap ettiğini düşünüyorum. Bunu desteklediğini göstermelisin. Niçin bu türlü yaptıklarını anlamadım.’

SNEİJDER: ‘AJAX İDARESİNİN KARARIYMIŞ’

Sneijder, Ajax’ın kararıyla ilgili kelamlarına şöyleki devam etti, ‘Bu idarenin bir kararıydı zira kendileri bir aksiyon alacakmış. Aksiyonlarının ne işe yaradığını bilmiyorum fakat biz bandı takan kaptanlara bakmalıyız. 17 kulüp katıldı ve bunun için oldukca minnettarız. Tahminen de hala Ajax’ta formasını affetmek isteyen oyuncular vardır” demişti.

TADIC’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Sneijder’in açıklamalarının akabinde hem Ajax hem de grup kaptanı Dusan Tadic ile ilgili ağır tepki oluşmuştu. Ajax ekip kaptanı Dusan Tadic’ten Türkiye ve Suriye’de yaşanmış olan zelzeleye ilişik izahat geldi.

Ajax grup kaptanı Sırp futbolcu Dusan Tadic yansıların akabinde toplumsal medya hesabından Türkiye ve Suriye’de yaşanmış olan zelzeleye ilişik paylaşımda bulunmuş oldu. Tadic paylaşımında “Türkiye ve Suriye’deki zelzeleler beni derinden sarstı. Kanılarım, bu trajedide sevdiklerini kaybeden beşerlerle ve rastgele bir formda etkilenen beraberce.” sözlerini kullandı.

AJAX’IN MAÇINA TÜRK HAKEM

Sneijder’in kelamları, Tadic’in açıklamalarının gölgesinde bir detay daha gözlerden kaçmadı. Ajax’ın buün oynayacağı maçta ise tanıdık bir isim vazife meydana getirecek. FIFA kokartlı hakemimiz Halil Ümit Meler, Hollanda’nın Ajax ile Almanya’nın Union Berlin grupları ortasında bugün oynanacak UEFA Avrupa Ligi Play-Off karşılaşmasını yönetecek.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu