Haber

Bertuğ Yıldırım’ın transferi TFF’ye bildirildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki sarsıntılar Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa olmak suretiyle toplam 10 vilayette mühim hasar yarattı. Oldukca sayıda binanın yıkıldığı, binlerce vatandaşımızın yaşamını kaybetmiş olduğu fecî sarsıntıdan en oldukca etkilenen vilayetlerden biri Hatay olmuştu. Tüm ülkenin yasa boğulduğu bu yıkım sonrasında futbol durdu. Mükemmel Lig Mart ayının başına kadar ertelenirken Hatayspor ile Gaziantep FK hakları gizli saklı duracak halde ligden çekilme sonucu aldı.

İki grubun da futbolcularının mesleklerinin sekteye uğramaması için emek harcamalar yürüten TFF yabancı kuralını dönem sonuna kadar revize etti. Bu gruplardan geçirme edilen oyuncular +1 (9+3) kontenjanına dahil olacak ve yabancı statüsünde sayılmayacak.

20 yaşındaki forvet Bertuğ Yıldırım için Galatasaray ile Fenerbahçe geçirme yarışındaydı.

Antalyaspor, Hatayspor’dan Bertuğ Yıldırım’ı dönem sonuna kadar kiraladığını TFF’ye bildirdi.

12 Temmuz 2002 doğumlu Bertuğ Yıldırım, Sarıyer altyapısında yetişti. 2020’de A ekibe yükselen genç futbolcu, 2021 yazında Hatayspor’a geçirme oldu. 20 yaşındaki forvet, Hatayspor’da bu dönem 17 müsabakada forma giydi. 20 yaşındaki santrfor, 4 kez rakip fileleri havalandırmayı başarırken, 2 kez da ekip arkadaşlarına gol pası verdi.

Kaynak: Fanatik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu